Nesër i jepet lamtumira e fundit edhe Blerand Kadrijaj që u vra mbrëmë në Pejë

Mbrëmë u vranë në Pejë, ish-kandidati për kryetar të Deçanit nga PDK, Blerand Kadrijaj dhe kandidati për kryetar të Pejës nga radhët e PDK-së, Astrit Ademaj.


Përmes një postimi në faqen Deçani është njoftuar se Blerandi do të varroset nesër në varrezat e fshatit Rastavic, në Deçan.

Reklamë

Postimi në facebook për të ndjerin Blerand Kadrijaj.

Në ngjarjen tragjike i plagosur ka mbetur vëllai i Astritit, Avniu, i cili menjëherë është arrestuar dhe ndaj tij është bërë kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit.