Numërohen mbi 41 mijë vota të diasporës, VV merr mbi 31 mijë prej tyre

Ka përfunduar numërimi i 41 mijë e 264 votave të dërguara me postë për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare të 14 shkurtit.


Partia që ka marrë më së shumti vota është Lëvizja Vetëvendosje, gjithsej 31 mijë e 807, shkruan Reporteri.net.

Pas VV-së radhitet Partia Demokratike e Kosovës me 3 mijë e 773 vota, duke lënë pas Lidhjen Demokratike të Kosovës me 3 mijë e 383 vota dhe Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës me 998 vota.

/Reporteri.net