×
 • Lajme
 • Lajme / Konferenca "COP28"

  Osmani bisedon me homologen sllovene për forcimin e lidhjeve Kosovë-Slloveni

  Reporteri
  03 Dhjetor 2023 | 19:25

  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me presidenten Nataša Pirc Musar, gjatë konferencës “COP28”.

  Osmanika thënë se në këtë takim kanë pasur bisedë për forcimin e lidhjeve në mes Kosovës dhe Sllovenisë.

  “Një njohje e mirë me Presidentin Nataša Pirc Musar në COP28. Një bisedë e mirë për zhvillimet e fundit dhe përpjekjet tona të përbashkëta për të forcuar lidhjet Kosovë-Slloveni”, ka shkruar Osmani në platformën X.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!