Penguan inspektorët gjatë zbatimit të masave antiCOVID, arrestohen dy prizrenasit

Mbrëmë rreth orës 21:52, Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në sheshin Shatërvan në Prizren.


Aryeja e këtij arrestimi, siç njofton Policia në raportin e saj 24-orësh është se ata kanë penguar inspektorët gjatë zbatimit të masave antiCOVID.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë ndalur në ndalim policor dhe më pas do të lirohen.