×
 • Lajme
 • Lajme / Detajet e policisë

  Plagoset rëndë nga një mjet shpërthyes një person në Gjakovë

  Reporteri
  25 Maj 2024 | 17:57

  Një person ka mbetur i lënduar në fshatin Babaj i Bokës së Gjakovës, pasi dyshohet se ra në kontakt me një mjet shpërthyes.

  Zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj tha për gazetën online Reporteri.net tha se viktima është duke u trajtuar në emergjencë, ndërsa janë duke u ndërmarrë veprimet e nevojshme hetimore.

  “Rreth orës 11:15 jemi njoftuar se viktima mashkull i moshës madhore kishte pësuar lëndime të rënda trupore (dyshohet si pasojë e kontaktit nga mjet shpërthyes) në një fushë të hapur në fshatin Babaj Bokës-Gjakovë. Njësitet e nevojshme policore ju kanë përgjigjur rastit dhe viktima është dërguar me emergjencë për trajtim mjekësor. Aktualisht janë duke u ndërmarrë veprimet e nevojshme hetimore”, tha Elezaj. /Reporteri.net/

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!