×
 • Lajme
 • Lajme

  Podujevë: I mituri poston foto me armë, policia i arreston prindin

  Reporteri
  17 Mars 2023 | 20:43

  Policia e Kosovës ka arrestuar 42 vjeqarin në Podujevë dhe ka sekuestruar një armë të mbajtur pa leje, kështu thuhet në njoftimin e policisë, përcjell Reporteri.net.

  Zbulimi dhe sekuestrimi i armës ndodhën pasi fëmija i të arrestuarit ka postuar foto të armës në rrjete sociale.

  Policia e Rajonit të Prishtinës, respektivisht hetuesit e stacionit të Podujevës, sot kanë sekuestruar një armë zjarri, të cilën një person i mitur përmes fotografive e kishte ekspozuar në rrjete sociale.

  Aksioni policor është ndërmarrë në koordinim me prokurorin e shtetit ku pas identifikimit të lokacionit dhe personit të dyshuar, kanë shoqëruar në polici (prindin e të miturit) të dyshuarin (mashkull), 42 vjeçar”, thuhet në njoftim. /Reporteri.net/.

  Postimi i plotë:

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!