Policia arreston një person për dhunë në familje në Isniq, ia konfiskon edhe armën AK-47

Një person është arrestuar në Isniq të Deçanit për dhunë në familje dhe “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armës”.

Policia ka bërë të ditur sot se të mërkrurën rreth orës 10:30, janë informuar për një rast të dhunës në familje në Isniq, ku më pas është arrestuar i dyshuari, ndërsa nga ankuesit gjatë intervistimit është denoncuar se i dyshuari posedon armë në shtëpi.

“Njësiti i hetimeve pranë Stacionit Policor në Deçan, në koordinim të plotë me Gjykatën kompetente dhe Prokurorin e shtetit, kanë shkuar në shtëpinë e të dyshuarit aty gjatë bastisjes kanë gjetur dhe sekuestruar:

  • 1 (një) arme automatike AK 47
  • 1 (një) karikator të armës AK 47
  • 9 (nëntë) fishek të kalibrit 7.62 mm”, thuhet në njoftimin e policisë.

Bëhet e ditur gjithashtu se personi i dyshuar me vendim të Prokurorit të shtetit është ndaluar për 48- orë. /Reporteri.net/

Arma e konfiskuar