Policia arreston pesë persona pas gjashtë vitesh kërkim

Në raportin e Policisë së Kosovës është raportuar për arrestimin e një femre dhe 4 meshkujve në rajonin e Prishtinës.


Pas 6 vitesh Policia e Kosovës ka arritur ti arrestojë pesë të dyshuar lidhur me një tender për kryerjen e disa punimeve.

Të dyshuarit kishin kryer veprën penale më 25 dhjetor 2013.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.