Policia jep detaje për zjarrin në Ulpianë: 11 persona mbetën të lënduar

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për zjarrin që ka kapluar sot një banesë në Ulpianë.


Zëdhënësja e Policisë në rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka thënë për Reporterin se si pasojë e këtij zjarri 11 persona në total kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

“Sot rreth orës 09:30, policia ka marrë informatën se ka shpërthyer një zjarr në një banesë në lagjen Ulpiana në Prishtinë. Deri tani gjashtë persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore, një nga ta është dërguar në QKUK- Prishtinë, për trajtim mjekësor, ndërkohe që 5 te tjerët tretmanin e kanë marrë në vend ngjarje ( probleme me frymëmarrje nga tymi)”, ka thënë AHmeti.

Policia ka njoftuar se zjarri tashmë është lokalizuar dhe se policia po ndihmon në sqarimin e rrethanave që kanë çuar deri te zjarri.

Zjarri është lokalizuar dhe aktualisht policia në bashkëpunim me zyrtarët relevant nga institucionet përkatëse, po punojnë për të sqaruar të gjitha rrethanat të cilat kanë ndikuar në shkaktimin e këtij rasti”, ka thënë Ahmeti. /Reporteri.net