Presidenti Thaçi për vrasjen e 7 vjeçarit: E rëndë, ka tronditur Kosovën dhe Zvicrën

Presidenti kosovar, Hashim Thaçi, ka ndarë dhimbjen me familjen e viktimës vetëm 7 vjeçe, që u vra me thikë në Zvicër.

Ai e ka cilësuar si makabre vrasjen e tij, duke thënë se ka tronditur opinionin në Kosovë dhe Zvicër, shkruan Reporteri.net.

“Vrasja makabre e shtatëvjeçarit në Bazel, ka tronditur gjithë opinionin në Kosovë dhe Zvicër. Në këto momente shumë të rënda, ndaj dhimbjen me familjen e Mergimit. E gjitha Kosova dhe Zvicra do të lutet për të!”, ka thënë presidenti.

Ndërkohë, më herët ka reaguar edhe kryeministri Haradinaj dhe politikanë të tjerë, duke ndarë dhimbjen me familjen kosovare që jeton në Zvicër.

Sidoqoftë, Prokuroria e shtetit zviceran ka thënë sot se gruaja që dyshohet se vrau 7 vjeçarin me thikë, ka mundësi të ketë probleme mendore./Reporteri.net