×
 • Lajme
 • Lajme / Raportet Kosovë-Turqi

  Presidentja Osmani takohet me Erdoganin në Turqi

  Reporteri
  08 Dhjetor 2023 | 14:46
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, dhe presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan

  Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur në takim presidenten e vendit, Vjosa Osmani, në Stamboll.

  Kështu u bë e ditur nga një postim në faqen zyrtare të Presidencës së Republikës së Turqisë, teksa kanë bashkëngjitur edhe një fotografi.

  “Presidenti Recep Tayyip Erdoğan u takua në Stamboll me Presidenten e Kosovës Vjosa Osmani-Sadriu”, thuhet në postim.

  Pas takimit, presidentja Osmani ka shkruar në profilin e saj në Facebook. “E falenderova për mbështetjen e fuqishme për Kosovën, përfshirë në periudha të rënda e sfiduese për ne, si dhe e informova për zhvillimet e fundit në vendit tonë”.

  “Do të vazhdojmë të punojmë afër në mënyrë që ta rrisim bashkëpunimin mes vendeve tona e popujve tanë”, shkroi Osmani.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!