×
 • Lajme
 • Lajme

  Protesta në Prizren kundër DokuFestit, sulmohet fizikisht gazetari Vullnet Krasniqi

  Reporteri
  11 Gusht 2023 | 14:29

  Në shesin “Shatërvan”  në Prizren, aktualisht po mbahet marsh kundër DokuFest.

  Marshi është thirrur nga imami i njërës prej xhamive të këtij qyteti, Besim Berisha.

  Siç raportohet në këtë protestë është sulmuar gazetari i Nacionales, Vullnet Krasniqi.

  Siç raporton Nacionale, ekipi i tyre që ishte prezent për të përcjellur këtë protestë, është sulmuar fizikisht.

  Gazetari Vullnet Krasniqi dhe kameramani i këtij mediumi janë sulmuar fizikisht nga disa persona, raporton mediumi.

  Aktualisht ata janë në stacionin policor. /Reporteri.net/

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!