PSD e harrojnë zhvatjen që po u bëhet qytetarëve me “tiketat ngjitëse” për çka protestuan sot, vazhdojnë të merren me fustanin e vajzës së Kurtit

Aktivistja e PSD’së, Natyra Kuçi ka reaguar sërish rreth fustanit që mbante të veshur vajza e kryeministrit Albin Kurti në festivalin Kanë, e që vlerën e kishte mbi 400 euro.


Duket se e ka harruar zhvatjen me tiketa ngjitëse, dhe mbrëmjen ia ka kushtuar fustanit të vajzës së kyreministrit.

Ajo ka cituar një fjali të Kurtit dikur, duke ironizuar.

‘’Albini thoshte: le te levizim kembet sipas enderrave te te varferve.

Ndoshta me kete enderr paska nenkuptu nje fustan qe kushton 490$, te cilin e veshi vajza e tij sonte ne nje festival filmi 🙂’’, shkroi ajo në Facebook.

Ndonëse, zëdhënësja e Qeverisë, Rozafa Kelmendi sonte sqaroi se fustani i vajzës ishte huzuar, jo blerë.