×
 • Lajme
 • Lajme

  Publikohen çmimet e derivateve për sot

  Reporteri
  26 Tetor 2022 | 9:59

  Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) caktoi çmimet tavan për shitjen e derivateve të naftës për 48 orët e ardhshme.

  Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar i naftës është 1.74 euro për litër, duke shënuar kështu rënie për një cent në krahasim me ditën e djeshme, ai i benzinës 1.40 euro dhe i gazit me 0.72 euro.

   

  Këto çmime vlejnë deri ditën e enjte në ora 10:00.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!