Qeveria e Kosovës mblidhet në ora 15:00, diskutohet për masat e reja anti-COVID

Qeveria e Kosovës do të mbajë mbledhje në orën 15:00.


Lajmin e ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit, përmes një njoftimi drejtuar mediave.

Në mesin e pikave që do të shqyrtohen në këtë mbledhje, pritet të jenë edhe masat e reja anti-COVID.

Kujtojmë se kryeministri Albin Kurti po qëndron për vizitë zyrtare në Greqi dhe vizita e tij kaq e gjatë në ishujt grekë në kohën kur Komuna e Deçanit ka shpallur gjendje emergjente pas helmimit të më shumë se 1 mijë banorëve, është kritikuar zëshëm nga opozita. /Reporteri.net/.