×
 • Lajme
 • Rajon / Video

  Dritan Abazoviq këndon bashkë me këngëtaren në një kafiteri të Beogradit pas fitores së Partizanit ndaj Panathinaikosit

  Reporteri
  02 Dhjetor 2023 | 11:30

  Ish-kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka ndjekur live të enjten ndeshjen e Euroligës në stadiumin “Arena” mes Partizanit dhe Panathinaikosit dhe në një tavernë ka festuar fitoren e klubit beogradas.

  Pamjet nga festa janë publikuar nga portali “Berane online” në profilin në Instagram.

  “Dritan Abazoviq ka kënduar në një tavernë në Beograd me vajzën e mbretit të ndjerë të muzikës popullore Shaban Shauliq, këngëtaren Ilda Shauliq pas fitores së Partizanit ndaj Panathinaikos”, thuhet në përshkrimin e videos së parë që është publikuar.

  Mediat serbe shkruajnë se një këngë i pëlqeu veçanërisht dhe ndërsa Ilda Shauliq këndonte “ndalo, zemër, më lër të të largohem”, Dritani, i përqafuar nga miqtë e tij, këndoi njëzëri dhe shihej shumë i lumtur.

   

  Abazoviq shërbeu për një kohë si kryeministër i Malit të Zi, si shqiptari i parë që mbante një post kaq të lartë në këtë shtet. Ai kryeson një parti politike me bazë qytetare e përbërë nga të gjitha etnitë që jetojnë në Mal të Zi.

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!