×
 • Lajme
 • Rajon

  Sulmi terrorist, deputeti serb: Dënoj fuqishëm vrasjen e policit të Kosovës

  Reporteri
  29 Shtator 2023 | 7:30

  Deputeti serb Gjorgje Miketiq, e ka dënuar vrasjen e policit të Kosovës Afrim Bunjaku.

  Ai tha se është e nevojshme të bëhet një hetim i plotë për atë çfarë ndodhi në Banjskë.

  “Çdo gjë që ka ndodhur të dielen ishte e tmerrshme. Unë e dënojë fuqishëm vrasjen e një polici. Po ashtu edhe përdorimin e tmerrshëm të dhunës nëse ka ndodhur duhet dënuar”,tha Miketiq për Euronews Albania.

  “Ne nuk e dimë sa njerëz janë vrarë dhe ne duhet të caktojmë sa serbë janë plagosur apo dorëzuar, kemi nevojë për një hetim për këtë çështje”, theksoi ai.

  Deputeti i partisë “Zajedno” apo (Së Bashku) tha se e kishte pyetur presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq, lidhur me informacionin se nënkryetari i listës serbe Milan Radojiçiq, ishte në mesin e sulmuesve të policisë së Kosovës, gjë që siç tha serbët kanë nevojë ta dinë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!