×
 • Lajme
 • Rajon

  Vuçiq mrroloset keq në fotografi me Bidenin

  Reporteri
  22 Shtator 2023 | 18:02

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka takuar presidentin e ShBA-së, Joe Biden.

  Gjatë këtij takimi, Vuçiq tha se me Bidenin konfirmuan përkushtimin për përmirësimin e mëtejshëm të marrëdhënieve dypalëshe.

  “Në pritjen zyrtare me presidentin Biden konfirmuam përkushtimin tonë për përmirësimin e mëtejshëm të marrëdhënieve tona dypalëshe”, ka shkruar Vuçiq.

  Kujtojmë se dje, presidentja e vendit, Vjosa Osmani, u takua me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, me të cilin u shfaqën duke ia mbajtur dorën njëri-tjetrit, duke treguar aleancën mes ShBA-ve dhe Kosovës.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!