×
 • Lajme
 • Lajme

  Rama për zjarrfikësit: Ata janë heronjtë tanë të heshtur, shpëtuan jetë

  Reporteri
  24 Shkurt 2024 | 13:49

  Kryetari i Prishtinës, Përparim Ramaka publikuar një fotografi ku shihen zjarrfikësit e kryeqytetit e për të cilët ka thënë se janë heronjtë tanë të heshtur.

  Rama në llogarinë e tij në Facebook shkruan se zjarrfikësit tregojnë se janë gjithmonë në krye të detyrës dhe vendimtarë në momente kritike. Ai tha se për rastin lagjen “Mati 1” në Prishtinë, intervenuan menjëherë dhe shpëtuan jetë.

  “Me këtë fotografi, zjarrfikësit tregojnë se janë gjithmonë në krye të detyrës dhe vendimtarë në momente kritike, si mbrëmë, e në rastet e fundit ku intervenuan menjëherë dhe shpëtuan jetë. Ata janë heronjtë tanë të heshtur! Shpëtimtarë të cilët me plot vullnet, guxim e sakrificë kujdesen që ne të jemi dhe të ndjehemi të sigurt. Ju faleminderit për punën tuaj të palodhshme e heroike”, ka shkruar Rama.

  Përfshihet nga zjarri një banesë në Prishtinë, policia jep detajet

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!