×
 • Lajme
 • Lajme

  Rreth 20 protestues mblidhen në territorin e Serbisë afër pikë-kalimit kufitar të Jarinjës

  Reporteri
  25 Maj 2024 | 15:36

  Protesta e paralajmëruar në territorin e Serbisë, afër pikë-kalimit kufitar të Jarinjës ka nisur para pak minutash.

  Në numër rreth 20 protestues po qëndrojnë afër pikë-kalimit kufitar të Jarinjës.

  Siç raporton ekipi i RTV Dukagjinit që është në vendin e ngjarjes, policia e Kosovës ka bërë përgatitjet dhe është pozicionuar në vendkalimin kufitar në Jarinjë.

  Në afërsi të kësaj pike po vazhdon të monitoroj edhe EULEX.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!