×
 • Lajme
 • Lajme / Kontrabanda

  Rreth 4 tonë mish të bardhë u tentuan të futen nga Serbia në Kosovë, i dyshuari ngatërroi rrugën dhe përfundoi në përrua

  Reporteri
  12 Prill 2024 | 10:04

  Rreth 4 tonë mish të bardhë janë tentuar të futën nga Serbia në Kosovë.

  Rasti ka ndodhur ditën e enjte, ku një person i dyshimtë ka devijuar rrugën dhe ka hyrë në një përrua së bashku me kamionin e tij, ku gjendej mishi, transmeton Telegrafi.

  “Leposaviq 11.04.2024-19:40. Raportohet se një kamion me targa te shtetit serb me drejtues NN ka devijuar rrugën dhe ka hyrë në një përrua. Në kamion kishte të ngarkuara rreth 4 tonë mish të bardhë, kurse personi i dyshimtë është larguar në drejtim të pa njohur”, ka njoftuar policia.

  Lidhur me rastin është njoftuar prokurori dhe rasti cilësohet si me lartë.

  Gjithashtu, në njoftimin e bërë për media theksohet se njësitet policore relevante në bashkëpunim me Doganën e Kosovës, janë duke u marrë me rastin. /Reporteri.net/

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!