Rrufeja djegë një shtëpi në Malishevë

Një shtëpi është djegur në fshatin Dragobil të Malishevës.


Në videot e siguruara nga Reporteri.net shihet se si del tymi nga shtëpia tre katëshe.

Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e policisë rajonale të Gjakovës, Lirie Podrimaj.

“Rreth orës 19:00 policia ka marrë informacion që po digjet një shtëpi në fshatin Dragobil. Menjëherë janë njoftuar zjarrfikësit dhe së bashku me njësitë tjera kanë dale në vendin e ngjarjes. Kulmi i shtëpisë është djeg, fatmirësisht nuk ka lëndime në njerëz. Brenda shtëpisë nuk ka pasur të instaluar energji elektrike. Dyshohet se djegia e kulmit të kësaj shtëpie ka ardhur nga rrufeja, pasi në atë kohë ka pasur reshje të mëdha shiu në fshat”, ka thënë Podrimaj për Reporteri.net.
 

`