Sekuestrohen armë dhe substancë narkotike në Merdare

Janë arrestuar dy persona të nënshtetësisë belge pasi që gjatë kontrollimit në automjetin e tyrë është gjetur dhe sekuestruar një AK-47 dhe një sasi substancë e dyshuar narkotike.


Sekustrimi nga ndodhur në Pikën e Kalimit Kufitar në Merdare rreth orës 03:00, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë.

Të dyshuarit me aktvendim të Prokurorit janë dërguar në mbajtje.