×
 • Lajme
 • Shqipëria / Kronikë e zezë

  Aksident në Greqi, vdesin dy persona, një nga ta një 20-vjeçare shqiptare

  Reporteri
  01 Prill 2024 | 15:29

  Komuniteti i Verias në Greqi është tronditur nga një aksident trafiku i ndodhur sot në orën 9:30 në kilometrin e 6-të të rrugës Veria-Skydras që kalon nga Komuna Patrida e Verisë ku la të vdekur dy gra, njëra 68 vjeçar dhe tjetra 20, përcjell Reporteri.net.

  Dy gratë ishin duke pritur në stacionin e autobusit dhe drejtuesi 64-vjeçar i mjetit humbi kontrollin e mjetit të tij, shkoi në drejtim të kundërt të trafikut dhe u përplas në to.

  “Aksidenti i trafikut ka ndodhur në rrugën kryesore që lidh Verinë me Naousën. 68-vjeçarja ka ndërruar jetë në vend ndërsa 20-vjeçarja ka ndërruar jetë më pas në spital ku është dërguar me ambulancë. Shoferi është nga Naoussa. Tani çfarë ndodhi dhe ai humbi kontrollin e automjetit të tij nuk e dimë. I humbi ndjenjat; A e zuri gjumi? Po fliste në celular? Nuk e dimë, nuk është lënduar fare, ka pasur vetëm një gërvishtje”, tha kryetari i komunës Yiannis Sidiropoulos.

  Shoferi është arrestuar, dhe i njëjti do të dërgohet në prokurori publike për të dëshmuar për aksidentin fatal të trafikut.

  Top Channel raporton se 20-vjeçarja është nga Shqipëria./Reporteri.net/

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!