×
 • Lajme
 • Shqipëria

  Merr flakë avioni i “Air Albania”

  Reporteri
  12 Maj 2023 | 18:33

  Avioni i “Air Albania” ka marrë flakë në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Rinas të premten, ka raportuar Report TV.

  Sipas televizionit, nuk ka asnjë person të lënduar nga incidenti.

  Shkak i flakëve në avion dyshohet të jetë një defekt në motor.

  Avioni është përfshirë nga flakët pak para nisjes së fluturimit dhe nuk ka pasur pasagjerë në bord.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!