×
 • Lajme
 • Shqipëria

  Molotov, shqelma e grushte, protestë para Bashkisë së Tiranës

  Reporteri
  21 Maj 2024 | 13:21

  Qytetarët e vendit u mblodhën ditën e sotme në protestë para bashkisë së Tiranës në orën 11:00 ndërsa kërkuan largimin nga detyra të kryebashkiakut Erjon Veliaj.

  Protesta e sotme u shoqërua me disa incidente ndërsa qytetarët kanë hedhur bomba molotov drejt bashkisë.

  Këshilltarët e opozitës dhe qytetarët tentuan disa herë për tu futur brenda bashkisë ndërsa më pas shkulen edhe gardhin metalik.

  Protesta përfundoi pas më shumë se një orë e 30 minuta ndërkohë që protesta e rradhës pritet të mbahet të martën e ardhshme.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!