×
 • Lajme
 • Shqipëria

  Nën hetim pasuror, Monika Kryemadhi mbi 5 orë në Prokurorinë e Posaçme

  Reporteri
  12 Qershor 2024 | 19:36

  Në Shqipëri deputetja e Partisë së Lirisë dhe bashkëshortja e ish presidentit Ilir Meta, ishte sot në Prokurorinë e Posaçme në kuadër të një hetimi pasuror që po kryhet ndaj saj.

  “Isha në Prokurori, për t’u përgjigjur rreth padisë së rremë që Erion Veliaj ka bërë me shërbërtorët e tij. Iu përgjigja të gjitha pyetjeve dhe në bazë të të dhënave të mia, dhe atyre që ka mbledhur dhe Prokuroria e Posaçme, ballafaquam të gjitha gjërat që kanë të bëjnë me akuzat që ata kanë ngritur. Besoj se e ezauruam aspektn e pyetjeve dhe përgjigjeve”, tha Kryemadhi, kur doli nga Prokuroria e posaçme pasdite, pas më shumë se 5 orësh qëndrimi përballë hetuesve.

  Ajo ka deklaruar në mënyrë të përsëritur se pasuritë e saj burojnë nga pronat e familjes, dhe se paditë kundër saj janë sponsorizuar nga persona të lidhur me inceneratorin e Tiranës, për të cilin ajo ka bërë disa kallzime. E ëma e  Kryemadhit po ashtu është marrë në pyetje nga Prokuroria e Posaçme, ndërsa në banesën e saj u sekuestrua dhe një telefon celular që i përkiste deputetes.

  Hetuesit kanë në duar dhe një tjetër çështje që lidhet me një lobim të ish Lëvizjes socialiste për integrim, në Shtetet e Bashkuara si dhe me rastin CEZ-DIA, për të cilin ka një denoncim ndaj ish presidentit Meta./Zëri i Amerikës

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!