×
 • Lajme
 • Shqipëria

  Ngjarje e rëndë: Babai plagos vajzën në Lushnjë, më pas vret vetën

  Reporteri
  19 Maj 2024 | 16:41

  Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Lushnjë. Babai ka plagosur vajzën e tij me armë gjahu pas një konflikti të çastit , e pastaj ka mbytur edhe vetën.

  Sipas Policisë së Shtetit, vajza ndodhet në Spitalin e Lushnjës duke marr trajtim dhe është në gjendje të rëndë.

  “Rreth orës 15:15, në lagjen “18 Tetori”, Lushnjë, shtetasi rreth 82 vjeç, dyshohet se pas një konflikti të çastit, ka plagosur me armë gjahu të cilën e dispononte me leje, vajzën e tij, shtetasen rreth 40 vjeçe, dhe më pas dyshohet se ka vrarë veten. Shtetasja, ndodhet në spitalin e Lushnjës, në kujdesin e mjekëve, në gjendje të rëndë shëndetësore”, thuhet në njoftimin e policisë.

  Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave, dhe dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!