×
 • Lajme
 • Shqipëria

  Rama nesër vizitë zyrtare në Turqi, pritet të nënshkruhen edhe disa marrëveshje

  Reporteri
  19 Shkurt 2024 | 19:23

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të zhvillojë nesër një vizitë zyrtare në Turqi me ftesë të Presidentit Rexhep Taip Erdogan.

  Vizita e Kryeministrit Rama në Turqi konfirmohet kryeministria.

  Sipas Presidencës turke, në kuadër të kësaj vizite, në Ankara do të mbahet takimi i parë i Këshillit të Bashkëpunimit të Nivelit të Lartë Shqipëri-Turqi nën drejtimin e Erdoganit dhe Ramës, raporton Anadolu.

  Në këtë mbledhje do të diskutohen aspektet e marrëdhënies mes Shqipërisë dhe Turqisë si dhe hapat që do të ndërmerren për thellimin e mëtejshëm të bashkëpunimit dypalësh.

  Rama dhe Erdogan do të diskutojnë edhe për zhvillimet në rajonin e Ballkanit dhe në arenën ndërkombëtare, si dy vende anëtare të NATO-s.

  Në takimin dypalësh pritet të nënshkruhen edhe disa marrëveshje.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!