×
 • Lajme
 • Shqipëria / 28 shkurt

  Samiti për Ukrainën në Tiranë, Zelensky do të vizitojë Shqipërinë

  Reporteri
  13 Shkurt 2024 | 10:46

  Më 28 shkurt në Tiranë do të mbahet samiti për Ukrainën, ku i pranishëm do jetë edhe presidenti Volodimir Zelenksi.

  Një ditë më pas, më 29 shkurt do të ketë një takim me vendet e Ballkanit Perëndimor po në kryeqytetin shqiptar.

  Takimi në 29 shkurt i vendeve të Ballkanit Perëndimor do të jetë në kuadër të planit të rritjes ekonomike dhe perspektiva europiane e vendeve te rajonit.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!