×
 • Lajme
 • Shqipëria

  Tiranë: Merret peng një i ri në sheshin “Skënderbej”, arrestohen tre të dyshuar

  Reporteri
  20 Maj 2024 | 17:43

  Policia e Tiranës ka arrestuar dy të rinj, nën dyshimin se kanë marrë peng dhe rrahur një 20-vjeçar.

  Sipas policisë, viktima u rrëmbye në sheshin “Skënderbej”.

  Gjithashtu, u arrestua edhe një person i cili dyshohet se kishte dijeni për ngjarjen, por nuk e ka kallëzuar në polici.

  “U arrestuan shtetasit D. B., 36 vjeç, dhe E. H., 31 vjeç, dhe u shpall në kërkim shtetasi H. P., 19 vjeç, për veprën penale “Heqja e paligjshme e lirisë”. U arrestua shtetasi T. K., 28 vjeç, për veprën penale “Moskallëzimi i krimit”. Shtetasit D. B., E. H. dhe H. P., dyshohet se për motive të dobëta, kanë marrë me forcë në sheshin “Skënderbej”, një 20-vjeçar, ndaj të cilit kanë ushtruar dhunë në mënyrë të vazhdueshme, ndërsa shtetasi T. K. ka pasur dijeni për ngjarjen, por nuk e ka kallëzuar atë në Polici”, thuhet në njoftimin e Policisë së Shtetit.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!