Sot në Kosovë mot i vranët e me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot, e premte, do të mbajë mot i vranët dhe me diell.


IHMK-ja njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9 deri 14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-26 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-7 m/s”, thuhet në njoftim.