×
 • Lajme
 • Lajme

  Sulmet e kërcënimet ndaj gazetarit të RTK-së, arrestohet fqinji i tij

  Reporteri
  18 Mars 2023 | 16:54

  Alban Selimit, gazetar në Radio Televizionin e Kosovës para disa ditëve iu dogj garazha. Këtë të shtunë, Selimi e raportoi edhe një kërrcënim, ku në mure, i kishin shënuar fjalë kërrcënuese, duke i thënë që ta mbyllte gojën.

  Selimi tashmë ka njoftuar se në lidhje me sulmet dhe kërrcënimet ndaj tij, ka të arrestuar.

  “I arrestuari i sotëm është fqinj i imi.” – është shprehur Selimi, duke bërë të ditur se i njejti ka lidhje familjare me disa uzurpatorë të tokave, për çka në RTK, ishte transmetuar një emision.

  “Ky po del te jete emisioni qe ka shkaktu zjarrin ne shtepine time. I arrestuari i sotem qe eshte fqinj i imi ka lidhje familjare me uzurpatoret e ketyre tokave. Drejtesia duhet ta thote fjalen e saj per kriminelin, kushdo qofte ai!”, ka shkruar gazetari Selimi.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!