×
 • Lajme
 • Lajme

  Tahiri kritikon Borrellin e Lajçakun: Publikoni marrëveshjet, ato janë për qytetarët, jo për ju

  Reporteri
  24 Nëntor 2022 | 21:42

  Ish-kryenegociatorja e Kosovës, Edita Tahiri u ka bërë një kritikë publike Shefit të Diplomacisë së BE-së, Josep Borrell dhe Emisarit Special të BE-së, Miroslav Lajçak për mos-publikimin e marrëveshjeve të arritura.

  Tahiri ka thënë se marrëveshjet janë për popujt e dy shteteve, jo për lehtësuesit e dialogut.

  “Është praktikë e gabuar e lehtësuesve të Dialogut të Brukselit, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak mos-publikimi i marrëveshjeve/dakordimeve të arritura mes Kosovës dhe Serbisë. Marrëveshjet janë për popujt e dy shteteve, jo për lehtësuesit e dialogut”, ka shkruar Tahiri.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!