Thaçi: Dikush nga Kosova ka folur për Asociacion e Republika ‘Srpska’

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë prerë se ai sa të jetë president i vendit nuk do ketë ndarje dhe nuk do të lejon statuse speciale, shkruan Reporteri.net.


Por ai tha se ka persona që kanë qenë pro.

“Dikush nga Kosova ka folur për Asociaion e Republiksa Srpska në Kosovë”, ka deklaruar Thaçi në Klan Kosova shkruan Reporteri.net.

Thaçi ka refuzuar të japë emra me arsyetimin se “do të flasë në të ardhmen se kush”.

Presidenti më tej ka pohuar se nuk e mbështet asnjë lloj Asociacioni as me kompetenca e as pa to, pasi tha se BE nuk i ka përmbushur kërkesat e Kosovës. /Reporteri.net/.

Thaçi: Këto kërkesa do t’ia paraqes Merkelit dhe Macronit

Presidenti Thaçi jep detaje të reja për Samitin e Berlinit