×
 • Lajme
 • Lajme / Detajet

  U plagos rëndë edhe një vajzë nga Kosova, mediat në Finlandë: 12-vjeçari që kreu sulmin dyshohet se kishte qenë viktimë e bullizmit

  Reporteri
  03 Prill 2024 | 13:31

  Sipas informacioneve të medias finlandeze “Yle.fi”, 12-vjeçari i dyshuar për të shtënat me armë zjarri në shkollën Viertola dyshohet se kishte qenë viktimë e bullizmit në shkollë, përcjell Reporteri.net.

  Kështu, motivi i të shtënave lidhet me bullizmin në shkollë.

  Policia e Uusimaa Lindore njoftoi të mërkurën në mëngjes se policia ka një ide paraprake për motivin e të shtënave në shkollë.

  Për arsye hetimore, motivi në atë moment nuk mund të konfirmohej publikisht.

  Nga të shtënat humbi jetën një djalë 12-vjeçar dhe dy vajza 12-vjeçare u plagosën rëndë./Reporteri.net/

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!