×
 • Lajme
 • Lajme / Foto

  Ushtarët italianë patrulluan në pikën kufitare midis Kosovës dhe Serbisë

  Reporteri
  11 Qershor 2024 | 13:18

  Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR ka bërë të ditur se ushtarët italianë kanë kryer patrullime në pikën kufitare midis Kosovës dhe Serbisë.

  Në njoftimin e lëshuar thuhet se ata edhe e kanë monitoruar këtë zonë.

  “Ushtarët italianë nga regjimenti i Bersaglieri, të caktuar në Komandën Rajonale në perëndim të misionit KFOR të udhëhequr nga NATO-ja, kryen patrullime në këmbë dhe të motorizuara përgjatë vijës kufitare administrative”, thuhet në njoftimin e KFOR-it

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!