Ushtroi dhunë disa herë ndaj gruas, Policia arreston 26 vjeçarin nga Ferizaj

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot ka arrestuar një 26 vjeçar në Ferizaj për shkak se ka kryer veprën penale “Dhunë në familje”.

Siç bën të ditur Policia, i dyshuari SH.Q. ka ushtruar dhunë disa herë ndaj gruas së tij, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

Sipas Policisë, gruaja është dërguar në strehimore.

“Policia Rajonale e Hetimeve, përkatësisht, Sektori Rajonal i Dhunës në Familje, pas një pune hetimore intenzive, sot rreth 09:00 në rrugën ”Ramadan Ferizi” në Ferizaj, kanë arritur që ta arrestojnë të dyshuarin Sh.Q. I njejti është shoqëruar në stacionin policor në Ferizaj dhe pas intervistimit nga hetuesit, me vendim të Prokurorit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj, është dërguar në mbajtje për 48 orë , për procedura të mëtejme hetimore”, thuhet në njoftimin e Policisë. /Reporteri.net/