×
 • Lajme
 • Lajme

  Vdes ish ushtarja e UÇK-së dhe FSK-së nga Izbica

  Reporteri
  13 Gusht 2022 | 9:48

  Ka vdekur në moshë mjaft të re, Lendita Xhemajli Fejzullahu.

  E ndjera kishte qenë pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ndërsa pas lufte kishte veshur edhe uniformën e FSK-së.

  Ajo kishte kohë që vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërsa ishte nënshtruar edhe disa operimeve në shtetin e Turqisë.

  Ish luftëtarja e UÇK-së nga fshati Izbicë ka qenë e martuar poashtu me një ushtar nga Bajgora e Mitrovicës, Hasim Fejzullahu, me të cilin kanë edhe një fëmijë.

  Lajmin për vdekjen e saj e ka dhënë bashkëshorti i tij përmes një postimi.

  Postimi i plotë:

  Sot me daten 13.08.2022 ndrroj jet bashkshortja ime Lendita Fejzullahu Xhemajli.

  Pas nje semundje te rende, ishalla na takon Zoti ne Xhenet

  Per varrim ju njoftojm me kohe

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!