Vdes personi që para dy jave u rrëzua në vend të punës

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka vdekur një person i cili ishte lënduar rëndë pasi kishte rënë nga shtëpia ku kishte qenë duke punuar.


Rasti kishte më më 2 mars në rrugën “Kurilla” në Prizren. Me urdhër të prokurorit, turpi i pajetë raportohet se është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për Obduksion.

Viktima bëhet e ditur të jetë 65 vjeçar i cili kishte rënë nga çatia teksa ishte duke punuar.
65-vjeçari ishte duke punuar mbi çatinë e nje shtëpi në lagjen “Kurilla”, si pasojë e pakujdesisë dhe mos sigurisë kishte rënë nga çatia duke pësuar lëndime të rënda trupore.

I njëjti fillimisht ishte dërguar për në Spitalin e Prizrenit, ku i ishte dhënë ndihma e parë mjekësore dhe më pastaj ishte transferuar për në QKUK, për tretman të mëtejmë. /reporteri.net