Vdiq pas një sëmundje të rëndë, sot varroset policja e Kosovës

Pas një sëmundje të rëndë, është ndarë nga jeta zyrtarja e Policisë së Kosovës, Drita Musliu.

Lajmin e kanë bërë të ditur kolegët e saj përmes rrjeteve sociale, gjatë ditës së sjeshme.

“Me trishtim të thellë kemi pranuar lajmin për ndarjen e parakohshme nga jeta të kolegës, bashkëpuntores në DRP në Prishtinë, Drita Musliu . Kjo vdekje e papritur na ka prekur shumë si kolegë të saj , jo vetëm pse e kishim kolege por nga ajo se Drita ishte nje anëtare e denjë e Policisë së Kosovës (staf civil), nje grua familjare , një grua besnike dhe e palodhshme. Ngushëllime familjes dhe të gjithë kolegëve që e njohën Driten”, thuhet në njoftimin e tyre.

Varrimi i së ndjerës do të bëhet sot.