Vetaksidentohet dhe vdes 70-vjeçari në Lipjan

Një person i moshës 70- vjeçare ka vdekur të enjten në vetaksident.


Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu.

“Në emergjencë është sjell pa shenja jete një person me ditëlindje 1949! Tashti është në mjekësi ligjore për autopsi”, ka deklaruar ai.

Edhe zëdhënësi i policisë, Baki Kelani, ka konfirmuar për Reporteri.net aksidentin në fjalë i cili ka ndodhur në rrugën Lipjan-Kraishtë

“Mund ta konfirmojmë se ka ndodh një vetaksident”, ka deklaruar Kelani. /Reporteri.net/.