Vuçiq e informon Daçiqin për takimin me kryeministrin Kurti

Ceremoniji pocetka radova u Palati Srbija u Beogradu prisustvovali su predsednik i premijer Srbije Tomislav Nikolic i Ivica Dacic, ministri energetike Srbije i Rusije Zorana Mihajlovic i Aleksandar Novak, predsednik Upravnog odbora Gasproma Aleksej Miler i generalni direktor Srbijagasa Dusan Bajatovic. Izgradnja deonice gasovoda "Juzni tok" kroz Srbiju je pocela danas, 24. novembra 2013. zavarivanjem cevi u backom selu Sajkas. (BETAPHOTO/EMIL VAS/EV)

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka takuar në mëngjes kryeparlamentarin serb, Ivica Daçiq të cilin e informoi në lidhje me takimet e djeshme në Bruksel në kuadër të dialogut.


“Bisedë në mëngjes me Kryetarin e Asamblesë Kombëtare Ivica Daçiq. Unë e informova atë në lidhje me bisedën në Bruksel dhe ne ramë dakord për vazhdimin e bashkëpunimit të suksesshëm për të mirën dhe në interes të qytetarëve të Serbisë,” shkroi Vuçiq në Instagram.

Gjatë së hënës u mbajt takimi i radhës në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian.