3 rregullat e arta që ndjek Jennifer Lopez për një bark të sheshtë

Jennifer Lopez është një ndër gratë më të bukura të showbizz-it ndërkombëtar. Ylli 52 vjeçar, falë dietës që ndjek dhe stërvitjeve të përditshme, ka një bark të sheshtë dhe një trup muskuloz dhe të formësuar. Trajneri i saj personal, Dodd Romero, zbuloi 3 rregullat që Lopez ndjek për një bark të sheshtë.

Thekson 4 kategori ushqimore

Në dietën e saj të përditshme, ylli latin thekson kategoritë e mëposhtme të ushqimeve: proteina pa yndyrë, perime, yndyrna të mira dhe karbohidrate të mira.

Ajo u thotë “po” ushqimeve të shëndetshme dhe “jo” ushqimeve të përpunuara

Perimet jeshile si spinaqi, brokoli dhe zarzavatet kanë një vend të përditshëm në pjatën e saj. Jennifer Lopez shmang ushqimet e përpunuara dhe këmbëngul për përbërës të freskët.

Ajo pi shumë ujë

Jennifer pi të paktën shtatë gota ujë në ditë. Kështu, ajo hidraton trupin e saj dhe ka energjinë e nevojshme për të gjithë ditën. /abcnews.al