Blero tregon se si i mbijetoi pandemisë COVID-19

Pandemia që shkakton infeksioni COVID-19 e cila ka pushtuar botën, ka prekur rëndë edhe ekonominë e Kosovës.


Nga të gjitha fushat, estrada është ajo më e prekura e cila ka pësuar dëme të mëdha si pasojë e ndalimit të të gjitha ahengeve familjare, shkruan Reporteri.net.

Përkundër disa bizneseve tjera që u hapën, mbajtja e mbrëmjeve muzikore nuk po lejohet as sot, duke bërë që këngëtarët të jenë shumë të dëmtuar financiarisht.

Disa nga ta po mbijetojnë nga bizneset tjera që kishin hapur më herët.

E këngëtari Blero, në emisionin ‘SHOW TIME’ ka folur për gjithë këtë periudhë të vështirë, duke zbuluar se rezervat financiare po shkojnë drejt fundit.


Emisioni ‘SHOW TIME’ është prodhim i Gazetës Online ‘Reporteri.net’ dhe transmetohet çdo të shtunë në ora 19:30 në RTV Dukagjini.

/Reporteri.net