Është ‘zhdukur’ në Kosovë, por Aida Baraku i çon ‘deri në qiell’ këngëtaret serbe!

Grupi serb “Hurricane” ka pak ditë që kanë lansuar projektin e tyre të ri.


“Do Neba” mban titullin kjo këngë që në shqip do të thotë “Deri në qiell”, teksa vjen e realizuar dhe me klip, shkruan Reporteri.net.

Mirëpo, ajo që bie në sy në këtë këngë ritmike serbe është se një kosovare ka shkruar tekstin e saj!

Është pikërisht tekstshkruesja Aida Baraku ajo e cila është përkujdesur për tekstin e kësaj kënge serbe.

Ndryshe, grupi “Hurricane” këtë vit përfaqësoi shtetin serb në Eurovisionin e këtij viti.

/Reporteri.net/