Fatmir Spahiu kujton Adem Mikullovcin në një vjetorin e vdekjes

Sot janë bërë një vit nga vdekja e Adem Mikullovcit.


Në këtë përvjetor të parë të vdekjes së tij, atë e ka kujtuar edhe aktori Fatmir Spahiu, shkruan Gazeta Online “Reporteri.net“.

Në një postim të bërë në llogarinë e tij në Instagram, Spahiu të cilin e kemi parë shpesh në seriale përkrah Adem Mikullovcit, e në veçanti në serialin “Kafeneja jonë”, ai tha se aktori i ndjerë do të kujtohet gjithmonë.

“U bë një vit nga vdekja e axhës Adem, aktorit të madh dhe kolegut të dashur e të afërt, do të kujtohesh gjithmonë”, ka shkruar aktori.

Aktori Adem Mikullovci vdiq në moshën 81-vjeçare./Reporteri.net/