Pamje nga xhirimet e e fundit të filmit “Oliver Twist”, Rita Ora me një rol interesant

Rita Ora vendosi të bëjë disa ndryshime të vështira të martën pasdite, ndërsa filmoi skenat e saj të fundit si një Artful Dodger i shekullit 21 në setin e Twist.


E njohur më mirë për zgjedhjet e saj të guximshme të modës, këngëtarja tërhoqi vëmendje me disa pantallona të gjera të punëtorëve me ngjyrë portokalli dhe një kapelë blu të fortë, teksa xhirimet filluan në rrugët e Londrës, shkruan DailyMail.

Me një lopatë në dorë, Rita u duk e mahnitshme, duke treguar maskën e saj të fundit si personazhi në adaptimin bashkëkohor të regjisorit Martin Owen të romanit të Oliver Twist të 1837 nga Charles Dicken.

Tradicionalisht një personazh mashkull, Artful Dodger – emri i supozuar i kriminelit të fëmijëve Jack Dawkins – fillimisht u paraqit si një xhep i përshtatshëm, i famshëm për aftësinë e tij të jashtëzakonshme në ndarjen e viktimave të dyshimta nga kuletat dhe çantat e tyre.

Por, në përputhje me përcaktimin e ditës së sotme të filmit të ri, sfondi kriminal i personazhit është larguar siç duket – së bashku me gjininë e tij.

Emri i Dodger gjithashtu ishte përshtatur, me interpretimin e Ritës duke iu shkurtuar si ‘Dodge ’në filmin e ri, i cili do të shohë Jude Law dhe djali i Sadie Frost Rafferty të bëjnë debutimin në aktrim si Oliver.

Me emrin e saj të modifikuar, të qepur në pantallonat e saj, Rita bisedoi me anëtarët e ekipit të prodhimit, gjersa prisnin që kamerat të rrokulliseshin mbi ato që dukeshin si një skenë kryesore e heistit.

Filmi i ri do të interpretojë gjithashtu legjendën e ekranit Sir Michael Caine si Fagin, ish-yllin e Game Of Thrones, Lena Heady si Sykes dhe David Walliams si Losberne.

“Twist” përndryshe do të vijë si ripërpunim i romanit të njohur “Oliver Twist”, të autorit Charles Dickens, në të cilin personazhi kryesor është rikrijuar si një artist në rrugë që jeton në rrugët e Londrës së sotme.