Prezantuesi i njohur televiziv pretendon të shesë rezidencën e tij pasi aludohet se brenda saj ka fantazma

Ai thuhet se ka ndërmend të shesë rezidencën e tij prej 15 milion £ në Londër.


61 vjeçari, bleu shtëpinë me shtatë dhoma gjumi në tetor 2018 dhe mendohet se kishte pranuar lejen e planifikimit për të shtuar një pishinë të hapur dhe bar në pronë, megjithatë tani thuhet se kishte pasur një ‘ndryshim zemre’.

Një burim i tha The Sun: “Simon e donte pronën kur e bleu dhe kishte një listë të ndryshimeve dhe përmirësimeve. Por ai duket se ka pasur një ndryshim të mendjes. Pra, ndërsa nuk është ende në treg, ka të ngjarë të renditet përsëri në shitje shumë shpejt.”

Simon, dukej se po e adaptonte shtëpinë për ta shijuar momente me familjen e tij pasi u raportua se do t’i jepej guximi nga këshilli me punën që mendohej të kishte filluar në shkurt.

Vitin e kaluar, burimet pretenduan se kërkesat e shefit X Factor kishin përfshirë një pishinë të jashtme 15 metra, një dhomë dhe një siguri e nivelit të lartë.

Ylli gjithashtu thuhet se kishte rritur më tej sigurinë në shtëpinë e tij 15 milion £ në fillim të këtij viti – pesë vjet pasi vendbanimi i tij në Holland Park ishte thyer në një bastisje prej 1 milion £.

Sipas The Sun, Simon kishte lëvizur për të siguruar një hyrje ‘të verbër’, me lejen e planifikimit të dhënë në janar për të kryer masat e sigurisë.

Në atë kohë u kuptua që Simon dhe familja e tij (partnerja Lauren Silverman dhe djali Eric) nuk jetonin në pronë.

Pronari i kaluar Z. Levett pretendon, siç raporton The Sun, se ai solli shpirtin e Antinous në shtëpi kur bleu një statujë të tij në 2014, duke lëshuar pa dashje shpirtin e Grekut Bithynian mbi pronën.

“Ajo u dorëzua në një arkë,” tha miliarderi i fondit mbrojtës. “Kur po mbyllesha, dëgjova zhurmën e sendeve të rënda që rrëzoheshin nga dhoma e vizatimit, ku Antinous ishte ende i shtrirë në kutinë e tij. E njëjta gjë ndodhi dy netët e ardhshme. Por nuk ishte askush atje.”

Duke folur në 2019 pasi Simon bleu rezidencën, një burim pohoi se Simon beson se kjo është më shumë sesa thjesht një legjendë urbane