Ukraina fituese e Eurovision 2022

Ukraina është shpallur fituese e Eurovision 2022.

“Kalush Orchestra” me këngën Stefania janë shpallur fituese të këtij edicioni i cili u mbajt në Torino të Italisë, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

Fitorja e tyre erdhi nga votat e publikut, ku nga 192 qe kishin nga juritë e shteteve, iu shtuan dhe 439 vota të publikut.

Ukraina u shpall fituese me 631 vota./Reporteri.net